Znieczulenia na fotelu dentystycznym

Leczenie próchnicy powinno odbywać się w sposób bezbolesny i efektowny. Obecnie istnieje szereg możliwości, które może wykorzystać specjalista, aby pomóc swojemu pacjentowi w walce z bólem podczas zabiegu. Takiego specjalistę znajdziemy w Toruniu. Miasto to, to propozycja profesjonalnych gabinetów stomatologicznych, które wykazują się dużym doświadczeniem i miłą atmosferą w nich panującą.

Znieczulenie przewodowe jest dawane w wyjątkowych sytuacjach i polega na ostrzyknięciu substancją najbliższego pnia nerwu. Dzięki temu efekt osiąga się na dłużej i obejmuje on o wiele więcej zębów. Najpopularniejsze jest znieczulenie przewodowe nerwu zębodołowego dolnego, które wykonuje się w celu znieczulenia zębów trzonowych żuchwy. Popularniejszą metodą jest znieczulenie nasiękowe, które powoduje mniejszą ilość powikłań. Polega ono na wstrzyknięciu substancji znieczulającej w okolicę danego zęba prosto pod błonę śluzową. Znieczulenie obejmuje oczywiście tylko najbliższą okolicę zęba i trwa o wiele krócej.

Każdy stomatolog powinien posiadać umiejętność znieczulania pacjenta, dlatego będąc na fotelu nie trzeba się bać pytania o znieczulenie. Coraz częściej w gabinetach można spotkać się ze znieczuleniami wykorzystującymi komputerowy mechanizm kontroli wstrzykiwania substancji znieczulającej. Bezigłowy system jest wykorzystywany u dzieci oraz osób panicznie bojących się kontaktu z igłami. W sposób bezpieczny, szybki i bezbolesny dentysta potrafi uzyskać efekt zniesienia czucia, dzięki czemu zabieg na fotelu stomatologicznym przestanie kojarzyć się z dyskomfortem. Szczególnie wrażliwymi na ból są osoby młode i nie jest to związane z mniejszą odpornością psychiczną. Otóż główny problem tkwi w mało zmineralizowanym szkliwie (większa podatność na próchnicę i szybszy jej rozwój) oraz mniejszej warstwie odłożonej zębiny, a przez to zmniejszoną odległością od komory zęba. W ten sposób miazga i znajdujące się w niej nerwy reagują o wiele intensywniej niż u osób starszych, u których zębina odkłada się na tyle grubo, że zmniejsza się ogólna wielkość komory zęba. Poza techniką podawania znieczulenia ważny jest także jego rodzaj. Substancja znieczulająca powinna zostać dobrana pod względem stanu ogólnego zdrowia pacjenta, jak również i jego wieku.

Dawniej pobyt na fotelu stomatologicznym był niezwykle trudnym przeżyciem dla każdego pacjenta. Szczęśliwie dzisiaj każdy zabieg może być bezbolesny dzięki użyciu odpowiedniego znieczulenia. Wystarczy tylko poprosić stomatologa o to, aby zaaplikował nam środek znieczulający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>