Depilacja miejsc wrażliwych w gabinecie kosmetycznym

Jak wszyscy wiemy, zwykłe golenie miejsc takich jak bikini czy pachy przysparza nam wielu kłopotów. Nie tylko wymaga ono niemalże codziennego powtarzania, ale także powoduje szereg innych problemów. Golenie usuwa bowiem jedynie widoczną część włosa, sprawiając, że odrasta on z cebulki w ciągu 1-2 dni i tworzy nieprzyjemną, kłującą powierzchnię. Włoski te często wrastają także w skórę, powodując powstawanie ropnych wykwitów. Skóra jest więc podrażniona, zaczerwieniona i często swędzi.

Depilacja zamiast golenia

Warto jednak pamiętać, że tego typu problemów można uniknąć, decydując się na depilację w salonie kosmetycznym. Najlepszą jej metodą będzie depilacja metodą bezpaskową, którą zaoferuje nam każda renomowana kosmetyczka Kraków – jest na tyle dużym miastem, że nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem salonu, w którym wykonuje się ten zabieg.

Metoda bezpaskowa

Depilacja bezpaskowa woskiem jest polecana przede wszystkim osobom o wrażliwej skórze. Jest to bowiem najbezpieczniejsza metoda usuwania niepożądanego owłosienia, jaką może nam obecnie zaoferować salon kosmetyczny. Wosk jest w tym przypadku nakładany za pomocą rolki i nie przykleja się do skóry, a jedynie do depilowanych włosków. Metoda ta jest więc nie tylko bezpieczniejsza, ale i mniej bolesna, zwłaszcza w przypadku miejsc takich jak bikini czy pachy. Można ją stosować także w przypadku skóry naczyniowej.

Skuteczność metody

Warto zaznaczyć, że ten innowacyjny sposób depilacji woskiem nie wpłynął na zmniejszenie jej skuteczności. Włoski są bowiem wyrywane razem z cebulkami, co pozwala zachować gładką skórę przez okres od 4 do 6 tygodni, a także sprawić, że odrastające włoski będą coraz cieńsze i mniej widoczne na skórze.

Jedno przemyślenie nt. „Depilacja miejsc wrażliwych w gabinecie kosmetycznym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>